SVJETSKI DAN PRIPOVIJEDANJA

Autor: Jadranko Milanović, 27. 3. 2020.

Svjetski dan pripovijedanja (World Storytelling day) posvećen je umijeću pripovijedanja, a obilježava se na proljetnu ravnodnevnicu 20. ožujka svake godine.

Toga dana, diljem svijeta slavi se umijeće usmenog pripovijedanja, a ispričane priče ostaju još dugo u srcima slušatelja. Jedan od ciljeva ovakvog događanja je povezivanje svih sudionika, ali i razmjena priča, zanimljivosti, nadahnuća i iskustava.

Na mnogim mjestima i raznim jezicima, tijekom dana i noći slušaju se i pripovijedaju priče. Važnost ove manifestacije leži u tome što je to prva globalna proslava usmenog pripovijedanja.

Dragi naši učenici, roditelji i posjetitelji naše stranice, ovo čemu i mi danas svjedočimo svakako će biti velika podloga za usmenu predaju i nešto što ćemo pripovijedati našim potomcima, baš onako kako su i nama pričali svoje doživljaje naše drage bake i djedovi na koje danas posebno mislimo.

Ostajte nam dobro, pridržavajte se mjera, družite s vašim najmilijima i pročitajte kratku usmenu priču Crna i bijela kutija koja se nalazi u linku.

Priloženi dokumenti:
CRNA_I_BIJELA_KUTIJA.pdf (162.70 KB)