42. REGIONALNA DOMIJADA - KULTURNO STVARALAŠTVO

Autor: Jadranko Milanović, 19. 4. 2016.

Završila je još jedna regionalna Domijada kulturnog stvaralaštva, za koju smo se ove godine pripremali punom parom i sudjelovali u svim kategorijama! Odlično smo se zabavili, ali i osvojili priznanja!

Natjecanje je započelo u Školskom muzeju 4. travnja izložbom učeničkih radova u polju likovne i primijenjene umjetnosti. Naša Antonia Ilijević je svojom instalacijom „Uskršnja dekoracija“ osvojila 2. mjesto stručnog i učeničkog žirija.

13. i 14. travnja u KUC Travno nastavljeno je natjecanje u dramsko-scenskom i glazbeno-plesnom izrazu gdje smo se prije svega odlično zabavili, ali i osvojili priznanja! Plesna skupina Trix oduševila je hip-hop koreografijom „Trigger“ za koju je nagrađena 1. mjestom učeničkog žirija i 2. mjestom stručnog žirija! Publiku je osvojila i dramska skupina s predstavom „Možemo li?“ koja je nagrađena 1. mjestom od strane učeničkog žirija. Drugim mjestom učeničkog žirija nagrađen je naš Thomas Tomo Domitrović prelijepom recitacijom pjesme „1909.“. Učenik Stefan Rogo u kategoriji filmskog stvaralaštva nagrađen je drugim mjestom stručnog i učeničkog žirija za videospot „Riptide“. Odlične nastupe imala je i naša folklorna skupina koja je izvodila „Bunjevačke plesove“ te glazbena skupina „Affectus“ s pjesmom „Riptide“.

Veliko hvala svim našim učenicima koji su cijele godine marljivo radili i pripremali se za nastupe. Ponosni smo na vas!