ŠAH - PRVO I TREĆE MJESTO NA REGIONALNOJ DOMIJADI

Autor: Jadranko Milanović, 21. 2. 2018.

Muška ekipa šaha, po četvrti put u nizu, osvojila je prvo mjesto na regionalnoj Domijadi učeničkih domova središnje Hrvatske.  Rezultat je to cjelogodišnjeg rada s vanjskim suradnikom za šah, Ivanom Žajom.

U konkurenciji pet učeničkih domova naši dečki su suvereno sa sve četiri pobijede osigurali plasman na državnu domijadu u Rovinj. U posljednje kolo ušli smo bodovno izjednačeni s učeničkim domom Franje Bučara te u direktnom susretu pobjedom 3:1 osvojili naslov.

U Rovinju će naši učenici braniti prošlogodišnje prvo mjesto. Sretno!

Ove godine za dom su nastupali: Ivan Cerovečki, Matej Jozinović, Matej Katalinić, Nikolas Barišić i David Vukić.

I ženska ekipa nastavlja osvajati medalje. Nakon što su prošle godine osvojile treće mjesto istu stvar su ponovile i ove godine.

U konkurenciji šest učeničkih domova uoči zadnjeg kola naše djevojke držale su vodeće mjesto, međutim u zadnjem kolu doživjele su poraz. Konačni rezime od dvije pobijede, dva neriješena ishoda i jednog poraza bio je dovoljan za već spomenuto treće mjesto.

Boje doma branile su: Margareta Rogina i Magdalena Rogina.