ZLATNA MEDALJA ZA FILM I DIZAJN

Autor: Jadranko Milanović, 17. 4. 2019.

Završena ja 45. regionalna Domijada kulturnog stvaralaštva. Svečana smotra održana je 11. travnja u KUC Travno te su uz prigodan kulturno-umjetnički program nagrađeni i naši učenici!

Naša multimedijalna sekcija na Domijadi je predstavila film „Domska ljubav“. Učenici Iva Ćorić, Karlo Karagić, Mato Šipura i David Špoljar s voditeljicom Marinom Vuković osvojili su prvu nagradu stručnog žirija. U nastavku prenosimo dio kritike filmskog kritičara doc. dr. sc. Boška Picule: „U ovom je filmu sve naoko jednostavno izvedeno i lako za pretpostaviti, a opet sve tako kreativno, sugestivno i superiorno kao cjelina. Uistinu izvrstan rad koji o jednoj domskoj ljubavi govori kroz inovativan prikaz odgovarajućih crteža uz pozadinsku naraciju, pravo je osvježenje u korištenju pojedinih filmskih izražajnih sredstava. Priča je zaokružena, emocije dobro izbalansirane, dramski luk čvrst, dok je zamisao da niz crteža postane pripovijedni slijed sjajna i tehnički besprijekorno izvedena.“

Film možete vidjeti na linku: https://www.youtube.com/watch?v=oYHkAZ4cKRM

U kategoriji Industrijskog dizajna Marija Krpanić je osvojila prvo mjesto stručnog žirija za rad pod nazivom „Svejedno, opet ćeš zakasniti“, a Ema Kladnik i Valerija Poje uratkom „Blue for You“ nagrađene su drugim mjestom stručnog žirija u kategoriji modnog dizajna.

Učenik Ivan Cepanec predstavljao je naš učenički dom u području recitatorskoga izričaja. Nastupio je s pjesmom „Razgovor uz kavu“ autora Krešimira Bagića. U velikoj konkurenciji, od čak dvanaest sudionika, Ivan je imao dostojanstvenu izvedbu iako nije osvojio nagradu. Pohvaljen je za izvedbu kao i za sami izbor pjesme i modernoga autora. Čestitamo Ivanu na sudjelovanju, lijepom predstavljanju i izvedbi pjesme!

Glazbena sekcija nastupila je s pjesmom Ed-a Sheeran-a „Perfect“. Prenosimo i doživljaj učenice: „Otkud započeti… od priprema, nadanja do spoznavanja realnosti. Pobijedili su oni za koje smo to i očekivali. Sudjelovanjem na regionalnoj Domijadi shvatila sam što je to jedinstvo, što je to, zapravo, žrtvovanje i posvećivanje vremena nečem višem. Iskreno, imam sve najbolje za reći o Domijadi.“

Čestitamo učenicima i mentorima na ostvarenim rezultatima te želimo puno sreće na državnoj Domijadi u Rovinju!