KOŠARKA - STREETBALL

Streetball je vrsta košarke koja se može igrati na parketu, no češća je igra na asfaltnom podu izvan dvorane. Veoma je slična košarci, a pravila su svedena na minimum. Igra se na polovici terena i koristi samo jedan koš. Šutevi unutar luka vrijede jedan poen, a trica vrijedi dva poena.

Ovakva košarka zahtijeva nešto manje kondicije, budući da igrači ne moraju stalno trčati na dvije polovice terena. Također, nudi više timske interakcije i omogućava spektakularne poteze. Ne doprinosi samo psihofizičkom zdravlju, ona poboljšava i socijalnu interakciju. Košarka je timski sport gdje se sklapaju prijateljstva i učvršćuju odnosi među ljudima.

Učenici našeg doma dvostruki su prvaci na državnoj Domijadi učeničkih domova Republike Hrvatske (2008. i 2009.) i viceprvaci 2010. godine.

Voditelj aktivnosti je Marko Sunara.