PIKADO

Pikado je igra stara stotinjak godina, a danas je jedan od najpopularnijih sportova u cijelom svijetu. Postoje dvije vrste pikada. "Steel dart" se igra većinom u Velikoj Britaniji, dok je elektronički pikado popularniji u ostatku svijeta pa tako i u našem domu.

Treningom učenici razvijaju preciznost, sposobnost koncentrirati se kroz duže vrijeme i suočiti se s izazovima. Koristan je i kao antistres terapija, pogotovo nakon višesatnog sjedenja u školskim klupama. Socijalna komponenta također nije zanemariva, jer potiče zajedništvo, komunikaciju i kolegijalnost.

Aktivnost se provodi jedan put tjedno u večernjim satima. Afirmaciji novog sporta u domu pridonosi i Pikado domski turnir, koji je mješovitog karaktera. Također, naše učenice redovito sudjeluju na Domijadi učeničkih domova.

Voditelj izbornog programa je JMarko Sunara