RUKOTVORINE

Izrada rukotvorina kod učenica i učenika potiče razvijanje mašte, kreativnosti, originalnosti, senzibiliteta za umjetnost, svijesti o vrijednosti hrvatske kulture i umjetnosti, osnažuje htijenje za oplemenjivanjem i uređivanjem životnog i radnog prostora, budi znatiželju te afirmira likovne vrijednosti.

Radeći u manjim grupama ili u parovima, program Rukotvorina ostvarujemo kroz razgovor, prezentacije, likovno izražavanje, izradu nakita od tkanine, nakita od perlica, adventske i božićne dekoracije, mini instalacija, panoa, organiziranjem odlazaka na izložbe kao i izvođenjem edukativno-kreativnih radionica te sudjelovanjem na Domijadi.

Sekcija omogućuje učenicima kreativno korištenje slobodnog vremena. Tu se kroz „igru“ oslobođena mašta razvija u istinsku kreativnu moć iz koje nastaju novi oblici zbilje. Takav  način provođenja slobodnog vremena doprinosi jačanju samopouzdanja učenica i učenika, smanjuje stres i unapređuje kvalitetu života.

Voditeljica sekcije je Vlatka Đido.