STRELJAŠTVO

Streljaštvo je jedan od malobrojnih sportova koji je bio u programu prvih modernih Olimpijskih igara u Ateni 1896. godine i otada popularnost ovoga sporta raste.

Specifičnost streljaštva je vezana za činjenicu da se svaki natjecatelj natječe autonomno od ostalih. U tom je kontekstu izražena sportska borba s vlastitim granicama. Naime, u streljaštvu drugi natjecatelj nije onaj koji čini prepreku do savršene izvedbe i najboljeg mogućeg rezultata, već je to limit tehnike i psihologije samog strijelca.

Gađanje se provodi zračnom puškom na metu udaljenosti 10 m i koriste se projektili 4.5 cal. Aktivnost se odvija u prostorijama Sportskog društva sveučilište – Zagreb srijedom u poslijepodnevnim satima. Svoju vještinu i preciznost učenice i učenici prezentiraju na regionalnoj Domijadi.

Voditeljica izbornog programa je Zvjezdana Abramović.