MEĐUNARODNI DAN BORBE PROTIV SIROMAŠTVA I SOCIJALNE ISKLJUČENOSTI

Autor: Mario Zečević, 16. 10. 2021.

Svake godine 17. listopada obilježava se Međunarodni dan borbe protiv siromaštva i socijalne isključenosti. Svrha obilježavanja je podizanje svijesti i ukazivanje na problem siromaštva i marginaliziranosti sve većeg broja ljudi.
Siromaštvo u svijetu pa i kod nas ne jenjava, ali raste broj bogatih i njihovo bogatstvo koji sebogate na račun siromašnih.

Globalna pandemija bolesti COVID-19 dodatno pridonosi osiromašenju. Desetci milijunaradnika u svijetu zbog te bolesti i njenih posljedica za gospodarstvo ostaju bez posla,smanjuju se plaće i druga primanja.

Stoga i mi želimo ukazati na problem siromaštva, potaknuti na osvješćivanje tog problema udruštvu i boriti se za pravednu raspodjelu dobara za svakog čovjeka.

Kliknite na sliku.

Priloženi dokumenti: